Czyszczenie posadzki w kościele. Jak czym i dlaczego.

W większości kościołów w Polsce posadzka ma powierzchnię od 400 do 800 m2. Jest to powierzchnia silnie zanieczyszczona gdyż każdy do kościoła wchodzi w butach. Buty często silnie zabrudzone błotem plus zmienność pogody od ciepłego lata poprzez śniegi zimą.

Każdy wchodzący do kościoła przynosi ze sobą z dworu inny rodzaj zabrudzenia.

Jak zatem doczyścić i od czego zacząć i jak się przygotować do czyszczenia posadzki w kościele.

Punkt 1.

Ustal z czego jest wykonana posadzka w kościele w części gdzie znajdują się wierni oraz w części prezbiterium gdyż często są to różne rodzaj posadzek.

Najczęściej posadzka w prezbiterium to kamień – marmur lub granit.

Posadzka w pozostałej części to bardzo często gres techniczny lub ceramika.

Punkt 2.

Zmierz powierzchnię i ustal plan działania, przesuwanie ławek itp.

Punkt 3.

Wypożycz odpowiedni sprzęt z odpowiednim rodzajem padów. W zależności od wielkości oraz rodzaju powierzchni.

Pady z melaniny doskonale się sprawdzą w przypadku kamienia, oraz chropowatego gresu. Będą również bezpieczne gdyż nie wymagają stosowania chemii a zatem nie niosą ryzyka uszkodzenia kamienia.

Jak działa melamina? Najlepiej wyjaśnić to porównując działanie melaminy do pocierania brudnej powierzchni np. płytek gresowych palcem. W skutek tarcia dochodzi do złuszczenia się brudu.

Jak działa melamina, czyszczenie posadzek bez chemii.

Następnie należy określić kiedy planowane jest przeprowadzenie czyszczenia, w przypadku kościołów najbardziej odpowiedni wydaje się być poniedziałek, worek lub środa. Oczywiście wszystko zależy.

Czyszczenie może obyć się z pomocą szorowarki jedno tarczowej dla małych powierzchni lub szorowarki typu automat w przypadku powierzchni większych od 300m2.

Wynajmij szorowarkę w RentTools i samodzielnie wyczyść posadzkę. Nie ważne czy masz do wyczyszczenia gres, posadzkę w betonu czy kamienia. Do każdej powierzchni można wynająć odpowiednie narzędzie, które pozwoli sprawnie wyczyścić posadzkę w krótkim czasie.

Szorowarka typu automat czyli taka, która szoruje oraz zbiera brudną wodę pozwala na szybkie wyczyszczenie dużej powierzchni jednak niesie za sobą duży problem gdyż często powierzchnia powinna być szorowana z większym naciskiem przez dłuższy czas.

Do tego typu doszorowania posadzki należy wykorzystać szorowarkę jedno tarczową. pozwala ona na skuteczne doczyszczenie silnie zabrudzonych miejsc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *