Zastosowanie szlifierki kątowej do cięcia betonu, cegieł, cementu

Szlifierki kątowe mają zazwyczaj trzy podstawowe funkcje; cięcie, szlifowanie i polerowanie. Jeśli chodzi o cięcie, pracują z dużą prędkością i ułatwiają zadania cięcia, a także zapewniają lepszą precyzję szlifowania niż szlifierki stacjonarne, ponieważ są trzymane w ręku. Można ich następnie użyć, pod warunkiem posiadania odpowiednich nasadek, do naprawy zarysowanego metalu i polerowania go. Jeśli chcesz wynająć szlifierkę kątową, możesz przyjrzeć się wielu sposobom, w jakie mogą Ci pomóc.

Jako taki wszechstronny sprzęt, szlifierki kątowe mają mnóstwo zastosowań.

USUŃ FARBĘ

Warsztaty blacharskie często stosują szlifierkę kątową jako metodę usuwania farby. Dzieje się tak, ponieważ szlifierka kątowa jest w stanie usunąć starą farbę bez uszkadzania metalu pod spodem.

USUŃ RDZĘ

Rdza można również usunąć za pomocą szlifierki kątowej. Za pomocą drucianego koła lub nasadki szczotkowej można usunąć warstwę rdzy i przygotować powierzchnię do malowania. Pomagają również zachować zdrowy metal pod spodem.

WYTNIJ PŁYTKI CERAMICZNE

Szlifierki kątowe świetnie nadają się do cięcia przedmiotów takich jak płytki ceramiczne. Działają świetnie, ponieważ pozostawiają czystą, ostrą krawędź na płytce i działają podobnie do mokrej przecinarki do płytek.

USUŃ ZAPRAWĘ

Usuwanie zaprawy za pomocą szlifierki kątowej jest zwykle szybsze i łatwiejsze niż dłutowanie. Korzystanie z szlifierki kątowej zmniejsza również prawdopodobieństwo odpryskiwania cegieł podczas czyszczenia zaprawy spomiędzy nich.

CIĘCIE STALI 

Ponieważ szlifierka kątowa jest w stanie wykonać ładne, gładkie cięcia, jest to dobry wybór do cięcia kamienia. Dla dodatkowej mobilności użyj mniejszej szlifierki, która z łatwością wykona mniejsze, precyzyjne cięcia.

CZYSZCZENIE METALU

Podobnie jak w przypadku usuwania rdzy z samochodów, szlifierki kątowe można również stosować do usuwania rdzy i czyszczenia metali. Za pomocą szczotki drucianej możesz z łatwością czyścić metale, takie jak łopaty i narzędzia.

CIĘCIE METALU

Oprócz czyszczenia metalu szlifierki kątowe doskonale nadają się również do cięcia metalu. Szlifierki kątowe są kompatybilne ze wszystkimi metalami i ogólnie cięcie metali jest klasyfikowane jako „przeznaczenie” dla szlifierek kątowych, dzięki czemu działają dobrze.

OSTRZENIE NARZĘDZI

Szlifierki kątowe mogą być stosowane jako alternatywa dla szlifierek stołowych, jeśli chodzi o ostrzenie narzędzi. Jednak, aby to zrobić, musisz mieć pewność, że jesteś niezwykle biegły w kontrolowaniu młynka i upewnij się, że wiesz, co robisz.

RZEŹBIENIE W DREWNIE

Możesz użyć tarcz do rzeźbienia, aby skutecznie wyrzeźbić większe drewniane przedmioty. Szlifierki kątowe świetnie nadają się do obróbki zgrubnej; na przykład tworzenie stołów lub nóg do stołów. Jednak nie są wystarczająco dobre, aby wykonywać misterną stolarkę.

STRUGANIE DREWNA

Podobnie jak w przypadku tarczy rzeźbiarskiej, możesz również użyć koła rzeźbiącego do strugania drewna. Jako alternatywa dla struga do drewna, koło rzeźbiarskie może być używane do różnych zadań związanych ze struganiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *